Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Proč zvolit nás?

Expobank poskytuje českým i mezinárodním klientům ty nejlepší
spořicí a investiční produkty, které na českém trhu najdete.

Na rozdíl od ostatních bank ke každému klientovi přistupujeme jako k individualitě a naše služby mu ochotně přizpůsobíme. Potřeby našich klientů jsou individuální. Stejně jako naše řešení.

Naše hodnoty dle kterých jednáme uvnitř banky i s klienty

Týmová spolupráce

Náš recept na efektivitu? Přiveďte dohromady špičkové lidi, dejte jim samostatnost a důvěru. Pak se dějí zázraky.

Individuální přístup

Vycházíme z toho, že klient sám nejlépe ví, co chce a potřebuje. A my mu to poskytneme.

Naslouchání

Jen tak klientům můžeme nabízet nejlepší řešení v ten správný čas. Nevěříme v prefabrikovaná, univerzální řešení.

Jak šel čas

Interbanka a.s..

1991

BAWAG Bank CZ a.s.

2004

LBBW Bank CZ a.s.

2008

Expobank CZ a.s.

2014

Interbanka a.s. - 1991

První předchůdce dnešní Expobank byl založen již v roce 1991 jako švýcarsko-maďarské joint-venture pod názvem InterBank. Bankovní licenci tato instituce získala již na konci roku 1991.

Jirka H.

Ještě v Interbance, jsme měli velkou jehličkovou tiskárnu s nekonečným papírem vedle operátorského stolu. Uzávěrka vygenerovala velký soubor výpisů a ten jsme pomocí prográmku, který jsme si sami napsali, převedli do formátu pro tiskárnu. Pak se z příkazové řádky počítače výsledný soubor poslal do tiskárny přímo paralelním kabelem. A pak tiskárna jela, hlučela, kmitala z jedné strany na druhou. Z jedné strany brala skládaný papír a na druhou stranu ho skládala. Byl to takový ten široký, nekonečný papír. My jsme ho pak vzali jako spojitou hromadu a odnesli ho k dalšímu zpracování. Museli jsme si dávat pozor, abychom s tou hromadou neupadli, když jsme ji nesli od tiskárny J. Od té doby se technologie i moje pracovní náplň v bance změnily. Co se ale nezměnilo je náš cíl překonávat překážky a poskytovat našim klientům ty nejlepší možné bankovní služby.

BAWAG Bank CZ a.s. - 2004

V září 2003 se potom BAWAG, do té doby menšinový akcionář, stal jediným akcionářem Interbanky a.s. a v červnu 2004 byla banka přejmenována na BAWAG Bank CZ a.s. V září 2004 pak BAWAG získal další banku na českém trhu – Dresdner Bank CZ a.s. a došlo ke sloučení do jedné banky. 

Monika G.

V roce 1992 jsem nastoupila do Dresdner Bank, předchůdce Expobank CZ, která byla tehdy součástí mezinárodní finanční skupiny BNP. Šla jsem tam rovnou po škole. Pracovala jsem v oddělení zahraničních plateb a měla na starosti zpracování zahraničních příchozích a odchozích platebních příkazů, šeků a reklamací. Aktuálně se zabývám zpracováním obchodů na finančním a kapitálovém trhu, kontrolou platebních instrukcí, posíláním swiftových zpráv, procesováním kolaterálových účtů, řízením likvidity na nostro účtech a dalšími činnostmi. Baví mě především rozmanitost práce, protože se netýká jen jednoho produktu.

LBBW Bank CZ a.s. - 2008

V září 2008 došlo k další změně, když byla banka koupena německou LBBW  a z BAWAG Bank CZ a.s. se stala LBBW Bank CZ a.s. jako součást skupiny LBBW.

Filip S.

Moje kariéra v bance začala v roce 2012. Hned příští rok se staly události, na které asi nikdy nezapomenu. Začátkem června 2013 byla hlavně česká část republiky ohrožena povodněmi. Já v té době pracoval v pobočce banky v Praze na Florenci – tedy v zátopové oblasti. Mimo jiné jsem nesl odpovědnost za pokladnu. Cílem vedení banky i nás pracovníků na pobočce bylo do poslední možné chvíle nabízet služby klientům. O vývoji povodňové situace jsme byli průběžně informováni. Pak přišel pokyn k evakuaci. Ačkoliv jsme s tímto krokem počítali, některé věci jednoduše nemůžete připravit dopředu. Evakuace s sebou nesla co nejrychlejší rozpečetění, přepočítání, zabalení a odevzdání veškeré hotovosti bezpečnostní agentuře. Všechno zvládnout v takové rychlosti nebylo v silách jednoho člověka. S „mými“ penězi tedy museli nakládat i ostatní kolegové. Všechno jsme zvládli a neztratila se ani koruna. Povodně se pobočce opravdu nevyhnuly, ale moji kariéru v bance nezastavily. Dnes jsem manažerem digitální pobočky a, kromě běžné pobočkové agendy, se svým týmem připravuji nejmodernější bankovní řešení šitá na míru Vašim požadavkům, ať už je okolní situace jakákoli.

Expobank CZ a.s. - 2014

V lednu 2014 byla pak LBBW prodána a vznikla Expobank CZ a.s. Expobank si klade za cíl být digitální bankou, tudíž dochází k redukci pobočkové sítě a téměř vše je možné řešit online.

Vznik NEO účtu - 2018

V říjnu 2018 představila Expobank CZ svou vlajkovou loď v oblasti personálního bankovnictví – NEO účet. Bankovní účet, který propojuje tradiční bankovnictví se světem FinTech. Prostřednictvím internetového bankovnictví Expobanking a NEO účtu Expobank, jako první tradiční banka v Evropě, umožnila svým klientům investovat do začínajících firem či drahých kovů a obchodovat s kryptoměnou Bitcoin. Expobank tímto krokem vstoupila do nové éry digitálních služeb, které jsou přizpůsobeny potřebám našich klientů. Díky přízni klientů jsme mohli v průběhu roku 2019 nabídnout vedení NEO účtu zdarma. Bezplatnými výběry ze všech bankomatů po celém světě a úročením zůstatku na běžném účtu se stal nejšikovnějším účtem na českém bankovním trhu.

Od dubna 2019 Expobank CZ sídlí v budově Trimaran v ulici Na strži na pražském Pankráci. V srpnu 2019 se do sousední budovy City Element na pražském Pankráci přesunula i pobočka, která do té doby sídlila na Václavském náměstí v Praze.

Jirka S.

Jít pracovat do Expobank jsem se rozhodl, jelikož mne lákala možnost jít pracovat na novém fintech projektu - NEO účtu. Zaujala mne možnost podílet se na rozvoji produktu, který umožňuje využívat výhod fintechových partnerů, jednoduše přímo z běžného účtu bez potřeby podepisovat další smlouvy. NEO účet je malá investiční platforma, ze které je možné investovat do firemních dluhopisů, zlata a akcií. Je tedy možné si jednoduše udělat zajímavě diversifikované investiční portfolio. Důležitým důvodem jít pracovat do Expobank byl pro mne zároveň i dobrý pocit z pracovního prostředí a možnost pracovat u menší české banky na trhu. Tedy v tvůrčím a flexibilním prostředí, kde můj nápad nezapadne někde ve schvalovacím kolečku a vidím lépe výsledky své práce.

NEObyčejný bankovní účet

Ovládejte investice přes fintech partnery z jednoho místa

Zlato

Dluhopisy

Život a kariéra

Vedení banky

Lubomír Lízal

Předseda představenstva
členem od 1/1/2020

Martin Kubíček

Člen představenstva
členem od 25/3/2019

Martin Provazník

Člen představenstva
členem od 1/9/2019

Jan Winkler

Člen představenstva
členem od 1/1/2020

Lubomír Lízal

Vystudoval programování na Fakultě elektrotechnické ČVUT a v doktorandském programu i ekonomii na Univerzitě Karlově. V minulosti se věnoval akademické a vědecké činnosti, pracoval mimo jiné v Ekonomickém institutu Akademie věd nebo v CERGE.V obou institucích byl i ředitelem. V letech 2011 až 2017 byl členem bankovní rady ČNB. Předsedou představenstva Expobank CZ je od 2. ledna 2020. Na starosti má především strategický rozvoj, obchod, personalistiku a komunikaci. Od května 2018 byl v Expobank členem její dozorčí rady.

Martin Kubíček

Na své pozici v Expobank CZ zodpovídá za oblast řízení rizik, kde uplatňuje své bohaté pracovní zkušenosti z bankovního sektoru. Jeho úkolem v Expobank CZ je budování zdravého úvěrového portfolio, udržování banky v kondici i pro případ ekonomické krize a neustálé inovování nabízených bankovních produktů s ohledem na nejnovější trendy. Martin Kubíček zastával manažerské pozice zodpovědné za oblast kapitálové přiměřenosti, risk reportingu, úvěrového rizika a IT bezpečnosti. V České republice vystudoval Institut ekonomických studií na Karlově univerzitě (PhDr.). Studoval také v Dánsku (Aarhus University), Japonsku (University of Tokyo) a USA.

Martin Provazník

Martin Provazník se stal členem představenstva po 24 letech působení v The Royal Bank of Scotland (dříve ABN AMRO), kde zastával pozici finančního ředitele. Jako člen představenstva Expobank CZ zodpovídá za oblast Financial Services a Treasury ALM, kde úročí své dlouholeté zkušenosti z mezinárodního bankovního managementu.Martin Provazník získal inženýrský titul na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se věnoval kvantitativní ekonomii, ekonometrii a matematickému modelování v ekonomii.

Na začátku své kariéry pracoval i ve Státní bance československé a později České národní bance, kde se podílel na přípravách rozdělení české a slovenské koruny v roce 1992.

Jan Winkler

Jan Winkler nabral široké spektrum zkušeností z podnikání ve střední a východní Evropě, Rusku a Kanadě.
Působil jako vedoucí partner ve firmě Deloitte v České a Slovenské republice.
Byl také Vice Presidentem v poradenské společnosti A.T. Kearney ve střední a východní Evropě.
Poslední čtyři roky do února 2017 zastával vedoucí pozice v Erste Group v Rumunsku.

Vedl řadu úspěšných transformačních projektů v oblasti bankovnictví a mezi jeho schopnosti patří strategické vedení, optimalizace procesů a nákladů, řízení projektů a zavádění nových systémů.

Sídlo banky

Expobank CZ a.s.
Na Strži 2097/63 - Trimaran
140 00 Praha 4

IČ: 14893649
DIČ: CZ14893649

Expobank CZ a.s.  zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 476

Kontakty

Hovory ze zahraničí

 Tel.: 844 844 822 
Po – Pá: 8.00 – 19.00
Email: info@expobank.cz

Blokace platebních karet 
24 hodin denně (ztráta karty)

Tel.: +420 267 197 197
Fax: +420 267 197 291

Hovory ze zahraničí

Tel.: +420 233 233 233 
Po – Pá: 8.00 – 19.00
Email: info@expobank.cz

ID Datové schránky Expobank CZ a.s.

8zuewv8

Pověřenec pro ochranu osobních údajů

dpo@expobank.cz

Pobočka banky

Budova City Element
Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

Kontakt

+420 233 233 422
praha_cityelement@expobank.cz

Otevírací doba

Pondělí   9.00 - 17.00
Úterý       9.00 - 17.00
Středa     9.00 - 18.00
Čtvrtek    9.00 - 17.00
Pátek       9.00 - 16.00

Ředitel pobočky

Filip Skřivánek

Chcete vědět ještě něco? Ozveme se vám!

Vyplňte prosím své jméno, e-mail a napište, co vás zajímá - naši ochotní pracovníci Vám odepíší do 24 hodin.
Pracovní doba  je Po - Pá 8. 00 - 19. 00 hod.

Odesláním beru na vědomí zásady ochrany  osobních údajů