Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Chráněný účet

Možnost pro naše klienty s exekuční blokací. Nabízíme od 1. července 2021

Podmínky založení chráněného účtu

Podmínkou založení chráněného účtu je především existence exekuční blokace na účtu vedeném v Expobank CZ a předložení povinného dokumentu. Základním dokumentem je Rozhodnutí soudu/oznámení exekutora obsahující číslo (-a) bankovních účtů, ze kterých jsou vypláceny takzvané nepostižitelné částky. Na tyto finanční prostředky se blokace z důvodu exekuce nevztahuje.

S účinností od 1. července 2021 si mohou fyzické osoby s exekucí při splnění zákonem stanovených podmínek založit v Expobank CZ chráněný účet. Lze na něm disponovat pouze s tzv. nezabavitelným minimem.

Co byste ještě měli vědět?

  • Klient si může založit chráněný účet pouze u jedné, jím zvolené,  banky v České republice, kde má vedený účet zatížený exekucí.
    Chráněný účet je veden pouze v českých korunách.
  • Platit z chráněného účtu lze výhradně bezhotovostně. Vklad hotovosti na chráněný účet možný není, finanční prostředky připsané
    na tento účet pochází ze zdrojů určených v Rozhodnutí soudu/exekutora.
  • Založení chráněného účtu je podmíněno osobní návštěvou kamenné pobočky banky v Praze na Pankráci.
    Aktivace chráněného účtu proběhne do pěti (5) pracovních dnů ode dne doručení všech potřebných dokumentů do Expobank CZ.
  • Vedení chráněného účtu poskytuje Expobank CZ zdarma.

Chcete vědět ještě něco?

Rádi se s vámi spojíme. Vyplňte prosím své jméno, e-mail a napište, co vás zajímá – naši ochotní pracovníci vám odepíší do 24 hodin. Pracovní doba je Po - Pá 8. 00 - 19. 00 hod.

Jednoduše zadejte
své kontaktní údaje