Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Úroková sazba na účtu NEO od Expobank CZ opět vzroste, tentokrát na 3,01 % ročně. Na celý zůstatek a bez podmínek

Dnešní zvýšení úrokových sazeb ČNB již brzy pozitivně pocítí na svých úsporách klienti Expobank CZ s běžným účtem NEO, který zároveň funguje jako spořicí účet. S účinností od pondělí 10. ledna 2022 na něm vzroste úroková sazba na ještě atraktivnějších 3,01 % ročně, a to stejně jako dosud na úplně celý zůstatek bez podmínek a omezení. Pro její získání stačí střadatelům jediné – mít, nebo si založit běžný účet NEO. Ten je spolu s výhodným on-line refinancováním spotřebitelských úvěrů REFIXO vlajkovým produktem v nabídce finančních služeb Expobank CZ pro občany. Vedení běžného účtu NEO a další služby jsou zdarma. Zájemci si ho mohou jednoduše založit po internetu během několika minut. Expobank CZ je českou bankou s 30letou tradicí na zdejším trhu.

Na rozdíl od jiných finančních institucí neklade Expobank CZ klientům pro získání atraktivní úrokové sazby 3,01 % ročně žádné dodatečné podmínky, jako jsou například platby kartou, příchozí platby, objemové omezení úročené částky či zda se jedná o již stávající, nebo nové finanční prostředky převedené z jiných bank.

„Jak vyplynulo z našeho nedávného průzkumu, alespoň jeden spořicí účet má vedle běžného účtu 61 procent Čechů starších 26 let a necelá polovina z nich má na spořicím účtu uloženo sto až pět set tisíc korun. Také víme, že klienti chtějí dlouhodobě atraktivní úrokovou sazbu na úplně celý zůstatek a k tomu žádné podmínky a omezení. My jim toto všechno nabízíme v podobě účtu NEO. Ten je tak jasnou volbu pro každého zodpovědného střadatele, který hledá vhodný a bezpečný způsob, jak bojovat se znehodnocováním svých úspor kvůli inflaci,“ uvedl Radek Lišák, Head of Private & Individual Banking Expobank CZ.

Spolu s novou úrokovou sazbou 3,01 % ročně přináší běžný účet NEO řadu dalších praktických výhod. Jeho založení a vedení je zdarma a rovněž zdarma jsou výběry hotovosti platební kartou z libovolného bankomatu kterékoliv banky v České republice i zahraničí. S využitím externích fintech partnerů mohou klienti prostřednictvím internetového bankovnictví snadno sjednat cestovní pojištění či jiný finanční produkt. Založení běžného účtu NEO je možné během pár minut na stránkách www.expobank.cz a zvládne to každý. Kamennou pobočku naleznou klienti v Praze na Pankráci.

Nejzajímavější statistické výsledky průzkumu pro Expobank CZ o zkušenostech a postojích Čechů ke spořicím účtům najdete v samostatné tiskové zprávě (link).

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE