Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Refinancování půjček produktu REFIXO zvýší pro nové klienty úrokovou sazbu na 4,88 % ročně

Refinancování spotřebitelských úvěrů REFIXO, kterou odborný finanční server Měšec.cz vyhodnotil letos v červnu jako nejlepší takovou službu na trhu, mění úrokovou sazbu. Pro smlouvy uzavřené od pondělí 20. června 2022 bude činit 4,88 % ročně při řádném splácení. I poté bude REFIXO pro výborně splácející klienty patřit mezi nejlevnější refinancování bankovních i nebankovních půjček, kontokorentů, kreditních karet nebo úvěrů ze splátkového prodeje. Jeho sjednání, vedení i předčasné splacení je zdarma. Na rozdíl od většiny konkurence nabízí REFIXO pevnou úrokovou sazbu (žádné „sazba od“) a plně online vyřízení, které zabere v průměru pouze 11 minut. Bonitní klienti mohou s refinancováním ušetřit i desítky tisíc korun, které by jinak zaplatili na drahých splátkách a poplatcích za své úvěry vedené u jiných finančních institucí. Službu REFIXO spustila Expobank CZ v prosinci loňského roku a je mezi nominovanými v prestižní soutěži Bankovní inovátor.

„Aktuální změnou úrokové sazby u služby REFIXO pro nové klienty reagujeme především na několikeré zvýšení základních úrokových sazeb ČNB v první polovině letošního roku. Na klienty tento růst sazeb ze strany centrální banky přenášíme jen částečně, abychom udrželi naši pozici nejdostupnějšího spotřebitelského refinancování. I s novou pevnou sazbou 4,88 procent ročně při řádném splácení zůstává refinancování spotřebitelských úvěrů REFIXO správným tahem, který domácnostem může ušetřit mnoho finančních prostředků,“ vysvětlila Irena Jandíková, ředitelka privátního a individuálního bankovnictví Expobank CZ.

REFIXO má férové podmínky a funguje kompletně přes internet. Stačí si připravit občanský průkaz a chytrý telefon. Klient si spočítá své možné úspory díky službě REFIXO kdykoliv a odkudkoliv během pouhých pár minut na webových stránkách http://pujcka.expobank.cz. „Úroková sazba refinancování je vidět už na první obrazovce a máme stejné podmínky pro všechny. Na konci jednoduchého online formuláře zobrazíme řešení na míru. Smlouvu o refinancování může klient hned podepsat přepsáním kódu z SMS. O vše ostatní už se postará REFIXO,“ popisuje Ondřej Makovec, vedoucí úvěrových produktů Expobank CZ. Z jednoho, dvou, tří a vícero dosavadních drahých spotřebitelských úvěrů se díky službě REFIXO stane jen jeden, a to od 20. června s pevnou sazbou 4,88 % ročně při řádném splácení. Tak snadné to je.

O refinancování slyšelo dle průzkumu pro Expobank CZ devět respondentů z deseti. Podobný počet souhlasí s názorem, že jde o vhodný způsob, jak ušetřit. Tuto službu využila třetina z nich. Ze stejného průzkumu vyplývá, že ze spotřebitelů, kteří mají zkušenosti s refinancováním úvěru, jich 86 % refinancovalo spotřebitelské půjčky, 35 % doplatilo převedením úvěr na kreditní kartě a 27 % klientů se tak rozhodlo umořit kontokorent. Z téže skupiny respondentů jednou využilo refinancování 64 % klientů, dvakrát to bylo skoro 26 %. Třikrát nebo vícekrát refinancovalo své spotřebitelské úvěry 10 % oslovených.
Reprezentativní příklad refinancování a další informace jsou k dispozici na stránkách www.expobank.cz/refixo.

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE.