Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Pomáháme dětem s autismem

Pomáhat potřebným je pro Expobank CZ, českou banku s více než 29letou tradicí na zdejším trhu, upřímným a konkrétním závazkem. Proto se banka v době,  kdy probíhala koronavirová pandemie, proaktivně obrátila s nabídkou mimořádné cílené pomoci na dobročinné organizace, které dlouhodobě finančně podporuje a na něž a jejich klienty měla vzniklá situace negativní dopad.

Výsledkem je mimořádný finanční dar Expobank CZ ve výši 44 000 Kč organizaci Národní ústav pro autismus, z. ú. (NAUTIS), která pomáhá osobám s autismem, jejich rodinám a blízkým. Díky tomuto mimořádnému finančnímu daru od Expobank CZ se deset dětí s autismem bude moci zdarma zúčastnit letního tábora, který pro ně NAUTIS letos pořádá.

„Velmi děkujeme Expobank CZ, že se rozhodla v současné náročné ekonomické situaci takto významně pomoci zkvalitnit život dětí s poruchou autistického spektra. Je to pro nás velice důležitý dar a využijeme jej pro děti ze sociálně slabých či jinak znevýhodněných rodin,“ uvedla za NAUTIS Kateřina Szczepaniková, ředitelka pro rozvoj a vnější vztahy, která darovací šek slavnostně převzala od Lubomíra Lízala, generálního ředitele Expobank CZ (na fotografii).
Pobyt na příměstském táboře NAUTIS pro jedno dítě stojí bez stravy 4 400 Kč. Přispět může i veřejnost, a to zasláním libovolné částky na sbírkový účet 5111440802/4000.