Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Jan Winkler se stal předsedou představenstva Expobank CZ

Novým předsedou představenstva Expobank CZ se s účinností od 20. září 2022 stal Jan Winkler, který je členem jejího představenstva od ledna 2020. Jan Winkler má rozsáhlé manažerské zkušenosti z finančního sektoru. Pracoval například v největší rumunské retailové bance, Banca Comerciala Romana ze skupiny Erste, na pozici Director Change Leadership. Předtím působil na pozicích senior partnera či ředitele v mezinárodních poradenských společnostech Accenture, A. T. Kearney a Deloitte. Do čela představenstva Expobank CZ se vrací po čtyřech měsících, během nichž banku vedl Petr Krumphanzl. Ten úspěšně dokončil její prodej Bance CREDITAS, a tak z Expobank CZ odchází.

Jan Winkler se coby staronový předseda představenstva Expobank CZ zaměří především na transformaci Expobank CZ pramenící ze změny vlastníka. Jeho rolí bude také další posilování pozice banky na poli digitální obsluhy individuálních klientů s využitím stávajících i zcela nových vlajkových produktů a inovativních služeb.

Těší mě, že s podporou nového, českého vlastníka mohu s bankou vstoupit do období, které přinese dříve nemyslitelné příležitosti pro rychlý růst a rozvoj naší banky. To by nebylo možné bez předchozího úspěšného dokončení jejího prodeje. Děkuji mému předchůdci Petru Krumphanzlovi, který tento náročný úkol zvládnul,“ uvedl Jan Winkler, nový předseda představenstva Expobank CZ.

Představenstvo Expobank CZ v současnosti tvoří Jan Winkler (předseda), Martin Kubíček (člen) a Martin Provazník (člen).

-----

O Expobank CZ a.s.:

Expobank CZ je českou bankou, která působí na trhu od roku 1991. Od září 2022 je jejím vlastníkem česká Banka CREDITAS. Banka, v rámci své digitální transformace, klade maximální důraz na digitální model obsluhy. Mezi její vlajkové produkty pro retailovou klientelu patří účet NEO nabízející atraktivní úrok na celý zůstatek bez podmínek a online refinancování spotřebitelských úvěrů REFIXO, které může klientům ušetřit i desítky či stovky tisíc korun na splátkách a poplatcích za úvěry vedené jinde.

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE.