Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ zvyšuje výnos u ročního termínovaného vkladu IQ MAXI na 5,11 % p. a.

Expobank CZ znovu vychází vstříc klientům s volnými úsporami nad 100 tisíc korun. U termínovaných vkladů IQ MAXI na jeden rok zvyšuje sazbu na 5,11 % p. a. Vzroste i sazba u úložek na dva roky, a to na 3,60 % p. a. Změna se týká termínovaných vkladů IQ MAXI v českých korunách založených od středy 3. srpna 2022. Sazby na ostatních termínovaných vkladech zůstávají beze změn. Klientům se zájmem o atraktivní výnosy ze spoření je dále k dispozici účet s úrokovou sazbou 4,61 % ročně na celý zůstatek a bez podmínek s názvem NEO, který si lze během chvíle založit na www.expobank.cz a jehož vedení je zdarma.

„Neustále rostoucí inflace nutí čím dál víc klientů zvažovat, jak správně naložit s volnými penězi. Termínované vklady v bance jsou široce oblíbeným a bezpečným nástrojem s garantovaným výnosem, který u krátkodobých úložek může být dokonce vyšší než u spořicích účtů. V obou případech klient získává pevný a pravidelný výnos, což přispívá k ochraně hodnoty jeho úspor,“ vysvětluje Irena Jandíková, ředitelka retailového bankovnictví Expobank CZ.

Založení a vedení termínovaného vkladu IQ MAXI je zdarma. Minimální výše vkladu je 100 000 Kč, horní hranice je bez omezení. Za předčasný výběr banka neúčtuje poplatky, ale klient ztrácí nárok na úroky za dobu trvání vkladu. Produkt je k dispozici v českých korunách, eurech a amerických dolarech, úrokové sazby se liší.

Alternativou pro ty klienty, kteří chtějí mít své finance kdykoliv po ruce a zároveň těžit z atraktivní úrokové sazby, je běžný účet NEO. Aktuálně nabízí roční úrokovou sazbu 4,61 %, a to na celý zůstatek bez jakýchkoliv podmínek a omezení. Vedení účtu NEO je zdarma a klient k němu získá mezinárodní kartu Mastercard Standard. Mezi jeho další výhody patří bezplatné výběry kartou z libovolného bankomatu kterékoliv banky doma i ve světě s výjimkou případných poplatků účtovaných přímo provozovatelem bankomatu či možnost bezplatné ochrany karty v zahraničí před dynamickou měnovou konverzí DCC při výběrech hotovosti z bankomatů nebo při platbách kartou v hotelech, restauracích, půjčovnách a podobně, což je v současné letní turistické sezoně zvlášť praktické.

Následuje Příloha 1 – Tabulka se sazbami na termínovaných vkladech IQ MAXI/ 

Příloha 1:

Termínované vklady IQ MAXI od Expobank CZ v českých korunách od 3. srpna 2022

6 měsíců

1 rok

2 roky

3 roky

4 roky

5 let

Úroková sazba p. a.

5,11 %

5,11 %

3,60 %

3,00 %

2,80 %

2,50 %

Poznámky:

  • Založení a vedení termínovaného vkladu IQ MAXI je zdarma.
  • Minimální výše vkladu je 100 000 Kč, maximální výše není stanovena.
  • Za předčasný výběr termínovaného vkladu banka neúčtuje poplatky, ale klient ztrácí nárok na úroky za dobu trvání vkladu.

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE