Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ zvyšuje úrokovou sazbu na účtu NEO na 4,01 % ročně na celý zůstatek. Na termínovaných vkladech nabídne dokonce až 4,10 % ročně

Pozitivní zprávy pro klienty hledající v době rekordní inflace osvědčený způsob uložení svých volných finančních prostředků přináší Expobank CZ. S účinností již od středy 4. května zvýší úrokovou sazbu na jejím nejoblíbenějším běžném účtu NEO na atraktivních 4,01 % ročně, a to pro všechny stávající i nové klienty na celý zůstatek bez podmínek a omezení. Ještě lepšího zhodnocení se od stejného data dočkají klienti Expobank CZ také u termínovaných vkladů IQ MAXI, jimž banka nabídne v případě nově založených vkladů v českých korunách na jeden rok dokonce 4,10 % ročně.

Pokračujeme v navyšování sazeb na účtu NEO a termínovaných vkladech IQ MAXI, abychom našim klientům přinesli ještě větší výnos z jejich úspor než dosud. Atraktivní úrokovou sazbu 4,01 procent ročně získají všichni klienti s běžným účtem NEO na celý zůstatek bez podmínek a omezení, protože to je to, co klienti skutečně chtějí a co je fér,“ uvedla Irena Jandíková, ředitelka z oddělení Privátního a individuálního bankovnictví Expobank CZ.

Spolu s novou úrokovou sazbou 4,01 % ročně účinnou od 4. května přináší běžný účet NEO i řadu dalších praktických výhod, jako jsou například volné nakládání s uloženými finančními prostředky či bezplatné výběry hotovosti platební kartou z libovolného bankomatu kterékoliv banky v České republice i v zahraničí. Klientům je také k dispozici bezplatná ochrana platebních karet, díky níž se mohou vyhnout nevýhodným DCC transakcím v zahraničí při platbě kartou nebo výběrech hotovosti z bankomatu, což je praktické zvlášť během nadcházející turistické sezóny. Samotné založení běžného účtu NEO na stránkách www.expobank.cz je jednoduché a trvá jen pár minut. Případně mohou klienti navštívit kamennou pobočku Expobank CZ v Praze na Pankráci.

Další populární službou Expobank CZ je online refinancování spotřebitelských úvěrů REFIXO s pevnou úrokovou sazbou pouhých 3,49 % ročně při řádném splácení. REFIXO může klientům při převedení jejich spotřebitelských úvěrů do Expobank CZ ušetřit i desítky tisíc korun na drahých splátkách a poplatcích. REFIXO si klient vyřídí pohodlně na webových stránkách Expobank CZ bez papírování nebo chození do pobočky.

Nejzajímavější statistické výsledky nedávného průzkumu pro Expobank CZ o zkušenostech a postojích Čechů ke spořicím účtům najdete v samostatné tiskové zprávě (link).

Tabulka s přehledem úrokových sazeb termínovaných vkladů IQ MAXI v českých korunách je k dispozici na následující stránce. Úrokové sazby termínovaných vkladů IQ MAXI v eurech a amerických dolarech zůstávají beze změny.

Příloha:

 

Termínované vklady IQ MAXI od Expobank CZ v českých korunách

Období

Roční úroková sazba od 4. května 2022 (%)

Současná roční úroková sazba (%)

6 měsíců

4,05

3,20

1 rok

4,10

3,60

2 roky

3,20

3,65

3 roky

2,90

3,70

4 roky

2,70

3,72

5 let

2,50

3,75

Pozn.:

  • Založení a vedení termínovaného vkladu IQ MAXI je zdarma
  • Minimální výše vkladu je 100 000 Kč; maximální výše vkladu není stanovena
  • Za předčasný výběr termínovaného vkladu nejsou účtovány poplatky, ale klient ztrácí nárok na úroky za dobu trvání vkladu

 Zpráva v pdf ke stažení ZDE