Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ změní majitele, novým vlastníkem se stane konsorcium složené z lotyšské Signet Bank a amerických investorů

Akcionáři Expobank CZ a.s. (dále jen „Expobank CZ“), české banky ovládané ekonomem Igorem Kimem, dnes oznámili dohodu o prodeji 100 % akcií Expobank CZ konsorciu složeném z lotyšské Signet Bank AS a amerických investorů. Uskutečnění transakce je podmíněno souhlasem České národní banky. Ta již byla o dohodě oficiálně informována. Jakmile ČNB transakci odsouhlasí a dojde k jejímu naplnění, Expobank CZ přestane mít ruské akcionáře.

Dnes oznámená dohoda je výsledkem dlouhodobého a veřejně známého záměru akcionářů Expobank CZ prodat banku strategickému partnerovi, který umožní její další rozvoj a růst. O transakci s výše uvedeným konsorciem jednali akcionáři Expobank CZ od roku 2021. Jejím hlavním důvodem je, že se akcionáři Expobank CZ již dříve rozhodli do budoucna soustředit na své podnikatelské aktivity jinde než v České republice.

Akvizice Expobank CZ bude představovat vynikající zprávu pro klienty, zaměstnance a další partnery. Přinese nové příležitosti pro dlouhodobý, strategický rozvoj banky v České republice,“ uvedl Roberts Idelsons, předseda představenstva Signet Bank AS.

Signet Bank AS sídlí v lotyšském hlavním městě Rize. Je držitelem bankovní licence od lotyšské Komise pro finanční a kapitálový trh (FKVT) a od Evropské centrální banky (ECB). Začátkem roku 2022 získala 100% podíl v tamní AS Expobank.

Zpráva v pdf ke stažení ZDE