Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ vstupuje do nového roku s novým předsedou představenstva

Novým předsedou představenstva Expobank CZ se s účinností od 3. ledna 2022 stal Jan Winkler, který je členem jejího představenstva od ledna 2020. Jan Winkler má rozsáhlé manažerské zkušenosti z finančního sektoru. Pracoval například v největší rumunské retailové bance, Banca Comerciala Romana ze skupiny Erste, na pozici Director Change Leadership. Předtím působil na pozicích senior partnera či ředitele v mezinárodních poradenských společnostech Accenture, A. T. Kearney a Deloitte. Ve funkci předsedy představenstva Expobank CZ nahrazuje Lubomíra Lízala, jehož členství v představenstvu skončilo k 2. lednu 2022.

Jan Winkler se coby nový předseda představenstva Expobank CZ zaměří především na obezřetné obchodní postupy a další posilování pozice banky na poli digitální obsluhy individuálních klientů v čele s inovativním běžným účtem NEO a on-line refinancováním spotřebitelských úvěrů REFIXO. Mezi jeho priority patří také pokračování technologické transformace banky a další vývoj nových produktů a služeb, které klienti různého typu nejčastěji žádají.

Vstupuji do třetího roku mého působení v představenstvu Expobank CZ. Za tu dobu jsem především poznal, že v této bance pracují špičkoví a nadšení profesionálové napříč obory, kteří stejně jako nejvyšší vedení mají upřímný zájem na jejím dalším růstu ve všech obsluhovaných segmentech. V předchozích letech se i díky nim, pandemii covid-19 navzdory, podařilo dosáhnout mnoha úspěchů jak v oblasti klientských služeb, tak interního chodu banky. Velkou zásluhu na tomto výsledku měl předchozí předseda představenstva Lubomír Lízal, kterému bych chtěl tímto poděkovat a popřát mnoho úspěchů do budoucna,“ uvedl Jan Winkler, nový předseda představenstva Expobank CZ.

Představenstvo Expobank CZ v současnosti tvoří Jan Winkler (předseda), Martin Kubíček (člen) a Martin Provazník (člen).

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE