Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ spouští REFIXO. Přelomový způsob refinancování spotřebitelských úvěrů

Expobank CZ nově nabízí přelomový způsob refinancování spotřebitelských úvěrů. REFIXO si lidé vyřídí kompletně on-line z mobilu a nyní s výhodnou pevnou úrokovou sazbou pouze 3,49 % ročně při řádném splácení
Ušetřit až desítky tisíc korun díky sloučení a převedení jednoho nebo více spotřebitelských úvěrů do Expobank CZ nyní mohou klienti se zcela novou digitální službou REFIXO na stránkách www.expobank.cz/refixo. Výborně splácejícím klientům přináší REFIXO od Expobank CZ příležitost bez poplatku převést na lepší podmínky jednu nebo více půjček, úvěrů, kreditních karet či kontokorentů, které mají sjednané u jiných tuzemských finančních institucí. Mezi hlavní výhody REFIXA patří především velmi výhodná pevná úroková sazba pouhých 3,49 % ročně při řádném splácení, jednoduché on-line řešení bez papírování a férové a transparentní podmínky pro všechny. Expobank CZ je českou bankou s 30letou tradicí na zdejším trhu s důrazem na digitální obsluhu klientů.

Rychle rostoucí ceny energií, bydlení, služeb i potravin znamenají pro řadu domácností zásadní impuls k přezkoumání jejich rozpočtu a hledání způsobů, jak se chovat hospodárněji. I pro takové klienty spouštíme zatím v pilotním režimu přelomovou on-line službu refinancování REFIXO, která se spolu s běžným účtem NEO stává dalším vlajkovým produktem v naší nabídce vysoce inovativních finančních služeb pro občany,“ uvedl Lubomír Lízal, předseda představenstva Expobank CZ.

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak mohou lidé ušetřit, je převést na výhodnější podmínky půjčené peníze na spotřebitelských úvěrech, jako jsou různé půjčky, kreditní karty nebo kontokorenty. „Úrokové sazby se u takových finančních produktů pohybují kolem deseti až dvaceti procent ročně, což domácnostem zcela zbytečně odčerpává peníze, které by jinak mohly uspořit nebo použít na důležité výdaje. Za správný tah bych považoval refinancování těchto úvěrů za výhodnějších podmínek prostřednictvím digitální služby REFIXO s pevnou úrokovou sazbou 3,49 procent ročně pro každého, kdo splní bankou stanovené podmínky řádného splácení. Klient vše jednoduše zvládne sám ze svého chytrého telefonu nebo počítače, a to během pouhých deseti minut,“ vysvětluje Radek Lišák, Head of Private & Individual Banking Expobank CZ.

REFIXO funguje kompletně přes internet. Stačí si připravit občanský průkaz a chytrý telefon. Klient si spočítá své možné úspory díky službě REFIXO kdykoliv a odkudkoliv během pouhých pár minut. „Na začátku klient vyplní jednoduchý on-line formulář a v případě zájmu o refinancování pak smlouvu podepíše formou SMS zprávy. O vše ostatní už se postará REFIXO,“ popisuje Ondřej Makovec, Team Head Retail Loans Project Expobank CZ. Z jednoho, dvou, tří a vícero dosavadních drahých spotřebitelských úvěrů se díky službě REFIXO stane jen jeden, a to nyní se skvělou úrokovou sazbou jen 3,49 % ročně. Tak snadné to je. Navíc pevná úroková sazba 3,49 % ročně se vztahuje na všechny řádně splácející klienty, nic jako „sazba od…“ zde neexistuje.

REFIXO od Expobank CZ je zcela bez poplatku za poskytnutí úvěru, bez poplatku za vedení úvěru a bez poplatku za předčasné splacení. Pro splácení klient získá běžný účet NEO od Expobank CZ, jehož vedení je zdarma a rovněž zdarma jsou například výběry hotovosti platební kartou z libovolného bankomatu kterékoliv banky v České republice i zahraničí. S využitím externích fintech partnerů mohou klienti s běžným účtem NEO prostřednictvím internetového bankovnictví snadno sjednat například cestovní pojištění či jiný finanční produkt.

Během zkušebního provozu bude banka sbírat a analyzovat zkušenosti a názory klientů a využívat je k dalšímu zkvalitnění REFIXA.

REFIXO od Expobank CZ – reprezentativní příklad při řádném splácení 1)

Celková výše úvěru

300 000,00 Kč

Měsíční splátka

4 624,00 Kč

Pevná úroková sazba

3,49 % ročně
 

Délka splácení

72 měsíců

RPSN2)

3,55 %

Celková splatná částka

332 928,00 Kč

Podmínky řádného splácení:

Je to úplně jednoduché – jediné pravidlo je nezpozdit se s žádnou ze 72 splátek o více než 10 kalendářních dnů. Po řádném zaplacení 72. splátky úvěr banka (Expobank CZ) doplatí, takže úroková sazba bude jen 3,49 % ročně a RPSN 3,55 %2)

Pevná úroková sazba při nesplnění podmínek řádného splácení je 9,9 % ročně a RPSN je v takovém případě 10,36 %2), délka splácení je 93 měsíců a celková splatná částka je 429 131 Kč.

1) Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy. 2) RPSN udává procentuální podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za období jednoho roku v souvislosti se splátkami, správou a dalšími výdaji spojenými s čerpáním úvěru. Rozdíl mezi RPSN a úrokovou sazbou neznamená, že by Expobank CZ účtovala jakýkoliv poplatek spojený s úvěrem REFIXO. Výši RPSN zkrátka ovlivňuje také to, jaká uplyne doba mezi načerpáním úvěru a první splátkou nebo fakt, že úroková sazba je rozpočítána do každé měsíční splátky, zatímco RPSN zohledňuje veškeré náklady úvěru za celý rok.

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE