Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ rozdává tisíc stříbrných mincí

V rámci Zlatého spoření, partnerské služby NEO účtu od Expobank CZ mohou nyní klienti získat stříbrnou investiční minci z kolekce Český lev. Uncová mince je připravena pro prvních tisíc klientů, kteří si Zlaté spoření pomocí svého NEO účtu sjednají.

Od 1. listopadu mohou klienti Expobank CZ získat jako dárek stříbrnou uncovou investiční minci s motivem Českého lva pro rok 2019. Banka je rozdá všem svým klientům, kteří si v rámci NEO účtu nově sjednají takzvané Zlaté spoření České mincovny s minimální měsíční splátkou 1 500 korun a délkou spoření 5 let. Zlaté spoření je vhodné pro všechny, které láká investování do zlata či stříbra, ale odrazují je jednorázové výdaje spojené s nákupem těchto drahých kovů.

Mince s označením bullion coin jsou vyrobeny z drahého kovu a slouží jako investice a prostředek k uchování hodnoty. V případě kolekce Český lev se jedná o první ryze investiční mince ražené v České republice. Jsou tedy ideální pro založení sběratelské kolekce nebo třeba jako vánoční dárek. „Spotřeba stříbra dlouhodobě převyšuje jeho těžbu a jeho hodnota tak bude zákonitě růst.  Stříbrné produkty jsou pojistkou proti inflaci i nepředvídatelným ekonomickým výkyvům. Mají ale i sběratelskou hodnotu a vynikají propracovanou vlasteneckou estetikou,“ vysvětluje Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ.

Výtvarný návrh vlastenecké předlohy kolekce mincí s motivem Českého lva vytvořil pro Českou mincovnu přední medailér Jaroslav Bejvl, po jehož smrti dílo dokončil talentovaný Asamat Baltaev. Motivem reverzní strany je dvouocasý lev, Svatováclavská koruna a plamenná svatováclavská orlice. Averzní strana nese lipovou ratolest a profil královny Alžběty II. Hodnota mince je aktuálně 695 korun.

Zlaté nebo stříbrné spoření lze uzavřít jednoduše pomocí internetového bankovnictví Expobank CZ a zvolená částka se bude automaticky měsíčně strhávat přímo z NEO účtu. Mince bude klientům zasílána v dárkové kapsli poštou do konce následujícího kalendářního měsíce od okamžiku uzavření smlouvy.

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE