Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ má za sebou další úspěšný rok, v roce 2019 vydělala 117 milionů Kč (30. 4. 2020)

Za rok 2019 vykázala Expobank CZ a.s. zisk po zdanění ve výši 117 milionů Kč. Ke konci sledovaného období si banka držela nadprůměrnou kapitálovou přiměřenost ve výši 27,5 %, což ji řadí na přední místa mezi finančními institucemi. Banka také vykázala silnou likviditu při podílu likvidních aktiv na bilanční sumě ve výši 41 % a vlastní kapitál ve výši 2,93 miliardy Kč. Expobank CZ je úspěšnou českou bankou s 29letou historií a 215 zaměstnanci. Zaměřuje se na domácí a zahraniční korporátní klientelu, privátní bankovnictví a na finanční služby pro občany v čele s běžným účtem NEO.
Jsem potěšen, že mohu oznámit další hospodářsky úspěšný rok Expobank CZ v řadě. Děkuji všem našim klientům za důvěru a zaměstnancům a partnerům za skvělou spolupráci,“ uvedl Lubomír Lízal, předseda představenstva Expobank CZ. „Do budoucna hledím i přes aktuální celospolečenskou situaci týkající se koronaviru optimisticky. Tento můj optimismus pramení především z toho, že jsme silnou a stabilní finanční institucí se schopností rychle se adaptovat. Vedle toho agilním způsobem pokračujeme v intenzivním rozvoji vlastních pokročilých digitálních kapacit, uplatňujeme konzervativní přístup k úvěrování a obezřetně řídíme náklady. Za nejdůležitější ovšem nyní považuji naše upřímné odhodlání pomoci klientům, zaměstnancům a partnerům snadněji překlenout současné náročné období. Společně to zvládneme,“ řekl Lubomír Lízal.

Vlajkovou lodí Expobank CZ v portfoliu finančních služeb pro občany je běžný účet NEO. Ten nabízí zdarma založení a vedení účtu, atraktivní úročení vkladu bez omezení jeho výše či délky a inovativní přístup k partnerským službám, například možnost on-line investovat do cenných kovů. Zdarma jsou rovněž výběry z bankomatů v České republice a zahraničí nebo vystavení mezinárodní platební karty Mastercard. Klienti si mohou běžný účet NEO založit na pár kliknutí plně on-line na stránkách www.expobank.cz.

Banka sídlí v Praze na Pankráci, kde se rovněž nachází její kamenná pobočka.

V rámci svých aktivit společenské odpovědnosti Expobank CZ významně podporuje Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Národní ústav pro autismus NAUTIS nebo občanské sdružení Adventor pro pomoc autistické komunitě

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE