Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ dnes spouští Google Pay

Pohodlně a bezpečně platit svým chytrým telefonem s operačním systémem Android mohou nově klienti Expobank CZ prostřednictvím Google Pay. Tato mezinárodně oblíbená služba umožňuje kdekoliv v České republice i v zahraničí používat chytrý telefon místo plastové platební karty nejen u bezkontaktních platebních terminálů, ale také vybírat hotovost z bankomatů vybavených bezkontaktní technologií a platit na internetu. Aktivace a využívání Google Pay je zdarma. Bližší informace a návody na zprovoznění Google Pay naleznou klienti na stránkách www.expobank.cz/google-pay. Expobank CZ je českou bankou s 30letou tradicí na zdejším trhu a její vlajkovou lodí v oblasti individuálního bankovnictví je běžný účet NEO.

Spuštění Google Pay je dalším milníkem v naplňování naší dlouhodobé obchodní strategie orientované na digitální a produktové inovace pro individuální klientelu. V souladu s touto strategií plánujeme ještě letos uvést na trh nové atraktivní služby, jako jsou další oblíbené platformy pro placení mobilním zařízením či bankovní produkty, které klient kompletně vyřídí po internetu,“ uvedl Radek Lišák, Head of Private and Individual Banking Expobank CZ.

Důležitou vlastností Google Pay je bezpečnost. Transakce nad 500 Kč klient potvrzuje odemčením telefonu otiskem prstu, skenem obličeje či zadáním PIN kódu na klávesnici telefonu. Tím odpadá nutnost dotýkat se v obchodě platebního terminálu, což je zvlášť přínosné v zájmu prevence šíření onemocnění covid-19. O každé provedené transakci klienta obratem informuje bezplatné oznámení z aplikace Google Pay, což dále posiluje bezpečnost.

Aktivace Google Pay je snadná a zabere jen pár sekund. Stačí si připravit k ruce plastovou platební kartu a v chytrém telefonu spustit aplikaci Google Pay. Aplikace v pár jednoduchých krocích provede klienta celým aktivačním procesem a je hotovo, může ihned platit prostřednictvím Google Pay.

Spuštění Google Pay jistě ocení i klienti s běžným účtem NEO, jehož založení a vedení je zdarma bez podmínek. Zdarma a bez podmínek jsou také výběry kartou z bankomatů kterékoliv banky v České republice i zahraničí, vystavení mezinárodní platební karty Mastercard či možnost využívat služby externích fintech partnerů. Založení běžného účtu NEO je možné plně on-line během pár minut na stránkách www.expobank.cz.

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE