Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ a.s. zveřejnila svoji výroční zprávu za rok 2021

Expobank CZ a.s. dnes zveřejnila svoji výroční zprávu s hospodářskými výsledky za kalendářní rok 2021. V dokumentu banka uceleně hodnotí vlastní podnikání v roce 2021, které bylo ovlivněno především pandemií covid-19, nízkými úrokovými sazbami České národní banky a investicemi do strategického rozvoje banky pro období 2021-2023. Expobank CZ je českou bankou s 31letou tradicí na zdejším trhu. Mezi jejími klienty korporátního, privátního a individuálního bankovnictví převažují Češi a české firmy.
„Rok 2021 byl pro nás přelomový. V reakci na skutečné potřeby klientů jsme uvedli na trh řadu novinek, především online refinancování spotřebitelských úvěrů REFIXO. Také jsme pokračovali v rozvoji běžného účtu NEO, naší vlajkové lodi v nabídce služeb individuálního bankovnictví, který poskytuje dlouhodobě atraktivní úročení celého zůstatku bez podmínek a omezení a přístup ke službám externích fintech partnerů. Tyto a další aktivity jsme v roce 2021 zastřešili zcela novým marketingovým konceptem Férová banka (The upright bank). Z hlediska celkového hospodaření jsme v roce 2021 stejně jako ostatní banky pocítili dopady pokračující pandemie covid-19 a nízké úrokové sazby na trhu. Dále jsme položili základy pro naplnění naší růstové obchodní strategie pro roky 2021 až 2023. Do budoucna pro nás zůstává prioritou být stabilní a důvěryhodnou finanční institucí, kde nové inovativní produkty pro různé typy klientů mohou koexistovat s obezřetným řízením a plánováním, a tak dostát slibu Expobank CZ coby férové banky,“ uvedl Jan Winkler, předseda představenstva Expobank CZ.

V rámci svých aktivit společenské odpovědnosti Expobank CZ v roce 2021 finančně podpořila Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Národní ústav pro autismus NAUTIS nebo občanské sdružení Adventor pro pomoc autistické komunitě. Expobank CZ je členem renomovaných oborových organizací Asociace CSR a Byznys pro společnost, které sdružují firmy vyznávající principy odpovědného podnikání. Expobank CZ se coby zodpovědný zadavatel reklamy dobrovolně připojila k iniciativě Nelež.cz bojující proti dezinformacím.

V únoru 2022 Expobank CZ veřejně odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu, finančně i materiálně pomohla prostřednictvím partnerů ukrajinským uprchlíkům a hledá další vhodné příležitosti, jak zmírnit dopady války na civilní osoby.

V březnu 2022 oznámili akcionáři Expobank CZ dohodu o prodeji banky konsorciu amerických investorů a lotyšské Signet Bank. Transakce podléhá schválení ze strany ČNB. Jednání mezi akcionáři Expobank CZ a konsorciem trvala od roku 2021. Hlavním důvodem této dohody je, že se akcionáři Expobank CZ již dříve rozhodli do budoucna soustředit na své podnikatelské aktivity jinde než v České republice.

Banka sídlí v Praze na Pankráci, kde se rovněž nachází její kamenná pobočka, a pracuje v ní dvě stě zaměstnanců.

Výroční zpráva Expobank CZ za rok 2021 je volně k dispozici na webových stránkách banky.