Na strži 2102/61a
140 00 Praha 4

08:00 – 19:00
Pondělí – pátek

Expobank CZ a.s. zveřejnila svoji výroční zprávu za rok 2020

Expobank CZ a.s. dnes zveřejnila svoji výroční zprávu s hospodářskými výsledky za kalendářní rok 2020. V dokumentu banka uceleně hodnotí vlastní podnikání v roce 2020, které bylo ovlivněno především zpomalením ekonomiky vlivem pandemie covid-19, zvýšením opravných položek pro případ budoucích selhání a opakovaně klesajícími úrokovými sazbami České národní banky. Expobank CZ je českou bankou s 30letou tradicí na zdejším trhu. Zaměřuje se na domácí a zahraniční korporátní klientelu, privátní bankovnictví a na finanční služby pro občany v čele s běžným účtem NEO.

 „Rok 2020 měl negativní dopad na hospodaření bank napříč celým trhem zejména kvůli pandemii covid-19 a ani my nejsme výjimka. Také jsme masivně investovali do rozsáhlé transformace našich IT a digitálních kapacit. Očekáváme, že finanční prostředky vložené do strategických projektů nám v následujících letech přinesou silný růst, který spolu s oživením ekonomiky a obezřetným řízením nákladů pozitivně přispěje k našim budoucím hospodářským výsledkům,“ uvedl Lubomír Lízal, předseda představenstva Expobank CZ. 

V rámci svých aktivit společenské odpovědnosti Expobank CZ finančně podporuje Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Národní ústav pro autismus NAUTIS nebo občanské sdružení Adventor pro pomoc autistické komunitě. Expobank CZ je členem renomovaných oborových organizací Asociace CSR a Byznys pro společnost, které sdružují firmy vyznávající principy odpovědného podnikání. Expobank CZ se coby zodpovědný zadavatel reklamy dobrovolně připojila k iniciativě Nelež.cz bojující proti dezinformacím. 

Banka sídlí v Praze na Pankráci, kde se rovněž nachází její kamenná pobočka, a pracuje v ní dvě stě zaměstnanců. 

Výroční zpráva Expobank CZ za rok 2020 je volně k dispozici na webových stránkách banky ZDE.

Tisková zpráva v pdf ke stažení ZDE